Super League: «Άλωσε» το Αγρίνιο ο Ατρόμητος – Μεγάλη νίκη για τους «μπλε»

Νίκησαν 3-2

Ένα ιδιαίτερα χορταστικό ματς, που περιελάμβανε πέντε γκολ, διεξήχθη στο Αγρίνιο, με τον Ατρόμητο να φεύγει με το «διπλό» επικρατώντας με σκορ 3-2 του Παναιτωλικού, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play-out της Superleague.

Το πρώτο μέρος επεφύλασσε τέσσερα τέρματα, με τους Περιστεριώτες να προηγούνται δις και τους Αγρινιώτες να φτάνουν ισάριθμες φορές στην ισοφάριση.

Στο δεύτερο μέρος όμως η μόνη ομάδα που κατάφερε να βρει δίχτυα ήταν το σύνολο του Κρις Κόουλμαν, με τον Κουλούρη να χαρίζει τη νίκη στους συμπαίκτες του.

Έτσι λοιπόν, έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 32 πόντους και την 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά τους από τη Λαμία στους εννέα βαθμούς πηγαίνοντας στους 30 και την 6η θέση.

Ο αγώνας

Το πρώτο ημίχρονο ήταν άκρως χορταστικό καθώς επιτεύχθηκε τέσσερα τέρματα. Αρχικά, ο Έρλινγκμαρκ άνοιξε το σκορ με το… καλημέρα, κάνοντας το 0-1 για τον Ατρόμητο μόλις στο πρώτο λεπτό.

Η απάντηση για τον Παναιτωλικό ήρθε περίπου είκοσι λεπτά αργότερα, καθώς στο 22′ Χόρχε Ντίαζ έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το 1-1. Στο 28ο λεπτό, ο Χουάν Μουνίθ έδωσε και πάλι τα ηνία στους Περιστεριώτες κάνοντας το 1-2, όμως έξι λεπτά αργότερα, ξανά ο Χόρχε Ντίαζ ισοφάρισε σε 2-2, το οποίο ήταν και το σκορ του 45λεπτου.