US Open: «Στράβωσε» με την ήττα ο Κύργιος – Έσπασε δύο ρακέτες με μανία

Δείτε βίντεο

Φανερά εκνευρισμένος ήταν ο Ελληνοαυστραλός τενίστας, Νικ Κύργιος, μετά και την ήττα που υπέστη από τον Κάρεν Χατσάνοφ.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας δεν άντεξε την ήττα από τον Κάρεν Χατσάνοφ στα προημιτελικά του US Open και ξέσπασε με μανία μέσα στο γήπεδο.

Αν και όλα έδειχναν ότι ο Κύργιος ήταν ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του φετινού τίτλου, διανύοντας μία περίοδο τρομερής φόρμας, ο ίδιος παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων στο κρίσιμο παιχνίδι και αποκλείστηκε.

Ύστερα από μία τεράστια μάχη, ο Ρώσος τενίστας «λύγισε» τον Νικ Κύργιο στα πέντε σετ (3-2) και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του US Open.

Η αντίδραση του Ελληνοαυστραλού, ωστόσο ήταν αυτή που κέρδισε τις -αρνητικές- εντυπώσεις, αφού μετά τη χειραψία του με τον διαιτητή και τον αντίπαλό του, έσπασε με μανία δύο από τις ρακέτες του μέσα στο γήπεδο, προκαλώντας τις αποδοκιμασίες του κοινού.

Το γεγονός αυτό δεν πτόησε καθόλου τον Κάρεν Χατσάνοφ, ο οποίος κατά τη διάρκεια του «ξεσπάσματος» του Κύργιου, συνέχιζε να πανηγυρίζει τη μεγάλη του νίκη.