Τσιτσιπάς: Ηττήθηκε και πέταξε με εκνευρισμό το μπαλάκι προς τον πατέρα του – Αποδοκιμάστηκε από το κοινό (Βίντεο)

Για τον Στέφανο Τσιτσιπά τίποτα δεν πήγε καλά στο 3ο σετ στον αγώνα με τον Ρούμπλεφ, που έδινε θέση στα ημιτελικά του ATP Finals.

O Ρούμπλεφ είχε επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης, ανακτώντας την ηρεμία του, σε αντίθεση με τον Τσιτσιπά που όσο περνούσε η ώρα έχανε την ψυχραιμία του.

Χαρακτηριστική η στιγμή στο 3ο game του 3ου σετ, όπου τελικά ο Τσιτσιπάς δέχθηκε break.

Mε τις μπάλες στα χέρια του και με το σκορ στο 0-30, ο Τσιτσιπάς πέταξε με δύναμη το μπαλάκι προς την πλευρά που βρισκόταν η ομάδα του και ο πατέρας του Απόστολος, με το κοινό να αποδοκιμάζει την κίνησή του.

Λίγο μετά το σκηνικό έντασης συνεχίστηκε. Ο Απόστολος Τσιτσιπάς σε έντονο ύφος μετέφερε στον Στέφανο Τσιτσιπά οδηγίες από τη θέση όπου καθόταν και ήταν εμφανώς απογοητευμένος με το γεγονός πως ο γιος του δεν μπορούσε να βγάλει στην πίστα τα όσα του έλεγε πως έπρεπε να κάνει για να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του ματς.