Τραμπζονσπόρ: Αποκλείστηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου η πρωταθλήτρια Τουρκίας

Η Τράμπζονσπορ ηττήθηκε με σκορ 4-2 από την Καϊσέρισπορ, και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Τουρκίας

Δεν θα καταφέρει να διεκδικήσει το Κύπελλο Τουρκία και συνεπώς το νταμπλ η Τράμπζονσπορ, η οποία ηττήθηκε με σκορ 4-2 από την Καϊσέρισπορ στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Σκόραρε ο Τάσος Μπακασέτας, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του.

Ο σύλλογος της Τραπεζούντας προηγήθηκε πολύ νωρίς στο ματς με σκόρερ τον Νουακαέμε, ο οποίος έκανε το 1-0, ένα αποτέλεσμα που κατάφερε να διατηρήσει μέχρι την ανάπαυλα, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα των Μπακασέτα-Σιώπη.

Αρχικά, η Καϊσέρισπορ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα με τον Μπασάν στο 48′, ενώ λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό, ο Χοσεϊνί έδωσε το προβάδισμα στον σύλλογο από την Καισάρεια. Ο Μπακασέτας βρήκε τον τρόπο να μειώσει σε 2-2 και να δώσει ξανά σκορ πρόκρισης στην Τράμπζονσπορ (είχε νικήσει 1-0 στο πρώτο ματς).

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη όμως, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τιάμ έκανε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 3-2, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Μπασάν και να διαμορφώσει το τελικό 4-2, που έδωσε την πρόκριση στην Καϊσέρισπορ.