Τόκιο 2020 – Πόλο: Ιταλία – Ελλάδα 6-6: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Εθνική

Η Εθνική σίγουρα κρατά την εξαιρετική άμυνα και τις καλές επιλογές στην επίθεση

Η Εθνική ομάδα προηγήθηκε με 6-2 κόντρα στην Ιταλία, αλλά η Παγκόσμια πρωταθλήτρια κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στην τελευταία περίοδο με το τελικό 6-6 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών και η Ιταλία έμειναν στο 6-6 σε ένα ματς που θα μπορούσε εύκολα να είχε καταλήξει στα χέρια της γαλανόλευκης.

Οι παίκτες του Βλάχου προηγήθηκαν με 6-2 στο τέλος της τρίτης περιόδου, αλλά η Παγκόσμια πρωταθλήτρια απάντησε με επί μέρους 4-0 στην τελευταία περίοδο για να διαμορφωθεί το τελικό 6-6.

Η Εθνική σίγουρα κρατά την εξαιρετική άμυνα και τις καλές επιλογές στην επίθεση, σίγουρα πρέπει να βελτιωθεί στον παίκτη παραπάνω, ενώ μπορεί να έχει παράπονα για ορισμένα σφυρίγματα των διαιτητών.

Πηγή: sport24.gr