Super League: Νίκες για Ατρόμητο και Αστέρα (Βίντεο)

Στην πρεμιέρα των play out της Super League, ο Ιωνικός έφυγε με διπλό παραμονής από το Ηράκλειο, 3 - 2 επί του ΟΦΗ

Δραματικό ήταν το φινάλε της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλωνα. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 88ο λεπτό με τον Παμλίδη, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κουλούρης σκόραρε για τον Ατρόμητο, που έκανε σημαντικό βήμα παραμονής.

Αντιθέτως, ο Απόλλωνας είναι πλέον ακόμα πιο κοντά στον υποβιβασμό.

Στο Πανθεσσαλικό ο Αστέρας νίκησε 2 – 0 τον Βόλο με γκολ των Σίτο και Ρεγκίς και ανέβηκε στην κορυφή των πλέι άουτ, καθώς εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΟΦΗ από τον Ιωνικό.

Οι Νικαιώτες προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Ρομαό. Ο Μύγας στο 39΄ έγραψε το 2-0, ενώ ο Ντάλσιο πέτυχε και τρίτο γκολ για τον Ιωνικό στο 45΄. Φελίπε και Ντουρμισάι μείωσαν σε 3 – 2 για τον ΟΦΗ που ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει βαθμό από το παιχνίδι.

Την σκυτάλη παίρνουν αύριο τα πλέι οφ, με το ντέρμπι ΑΕΚ – ΠΑΟΚ να ξεχωρίζει.