Παναθηναϊκός – Ιωνικός 1-0: Νίκη του τριφυλλιού με Αϊτόρ

Μέσα σε πανηγυρικό κλίμα από την ανακοίνωση της μεταγραφής του Μπερνάρντ, ο Παναθηναϊκός… μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 1-0 του Ιωνικού στη Λεωφόρο χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Αϊτόρ

Ποδαρικό με νίκη για τον Παναθηναϊκό στο νέο πρωτάθλημα! Σε γιορτινό κλίμα στη Λεωφόρο λόγω της ανακοίνωσης της μεγάλης μεταγραφής του Μπερνάρντ, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς επικράτησε με 1-0 του Ιωνικού στην πρεμιέρα της Super League.

O εξαιρετικός Αϊτόρ με πέναλτι το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης για τους «πράσινους» που θα μπορούσαν να έχουν πάρει μία πιο ευρεία νίκη βάσει των ευκαιριών που δημιούργησαν.

Στα αρνητικά η αποχώρηση του Μάγκνουσον λόγω τραυματισμού στο πρώτο ημίχρονο, με τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού να ελπίζουν πως δεν είναι κάτι σοβαρό. Πάρτι και στο ημίχρονο του ματς, με τη μεγάλη μεταγραφή της ομάδας βόλεϊ, Φερνάντο Ερνάντεζ, να αποθεώνεται από τους οπαδούς του «τριφυλλιού».