Ολυμπιακός: Tραυματίστηκε ο Ουί Τζο Χουάνγκ στη νίκη της Ν. Κορέας επί του Καμερούν

Ο τεχνικός της Νότιας Κορέας, Πάουλο Μπέντο, συμπεριέλαβε στο αρχικό σχήμα τον άσο του Ολυμπιακού, Ίνμπομ Χουάνγκ, ο οποίος αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης

Η Νότια Κορέα νίκησε 1-0 το Καμερούν σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στη Σεούλ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει της τελικής φάσης του Μουντιάλ που θα αρχίσει σε λιγότερο από δύο μήνες (20 Νοεμβρίου-18 Δεκεμβρίου) στα γήπεδα του Κατάρ. Τη νίκη στους Ασιάτες χάρισε με κεφαλιά στο 35ο λεπτό ο Χέουνγκ-μιν Σον, ο οποίος βρήκε για δεύτερο σερί παιχνίδι το δρόμο προς τα δίχτυα. Υπενθυμίζεται ότι ο επιθετικός της Τότεναμ είχε σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στον φιλικό της περασμένης Παρασκευής με την Κόστα Ρίκα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 στο 85΄.

Ο τεχνικός της Νότιας Κορέας, Πάουλο Μπέντο, συμπεριέλαβε στο αρχικό σχήμα τον άσο του Ολυμπιακού, Ίνμπομ Χουάνγκ, ο οποίος αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης. Από την πλευρά του, ο -έτερος «ερυθρόλευκος»- Ουί Τζο Χουάνγκ πέρασε στον αγώνα στο 72΄, αλλά αντικαταστάθηκε δέκα λεπτά αργότερα λόγω τρυματισμού . Από πλευράς Καμερούν, ο αμυντικός του Άρη, Νικολά Ενκουλού, έπαιξε και στα 90 λεπτά του ματς, ενώ ο Πιέρ Κουντέ του Ολυμπιακού πέρασε στον αγώνα στο 78΄.