Νέο αρνητικό ρεκόρ για την Μπαρτσελόνα: Μετά από 23 χρόνια δεν νίκησε σε ματς που προηγήθηκε 3-0

Ήρθε ισόπαλη 3-3 με τη Θέλτα

Σε ένα ακόμα παιχνίδι η Μπαρτσελόνα ήταν απογοητευτική, καθώς ήρθε ισόπαλη 3-3 με την Θέλτα στο Βίγκο για την 13η αγωνιστική της La Liga.

Οι «μπλαουγκράνα» για μία ακόμη φορά δεν κατάφεραν να πετύχουν δύο συνεχόμενες νίκες στην σεζόν.

Ο αγώνας

Το ημίχρονο βρήκε τους Καταλανούς να προηγούνται με 3-0 απέναντι στη Θέλτα, ωστόσο τα πράγματα ήταν τελείως διαφορετικά στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 3-3 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Όσον αφορά το προβάδισμα που έχασε η Μπαρτσελόνα, αυτή ήταν η πρώτη φορά που μετά από 23 χρόνια δεν ενοικίαση αγώνα όπου βρέθηκε μπροστά με τρία τέρματα.

Πιο συγκεκριμένα, στις 19 Ιανουαρίου του 1998, η Μπαρτσελόνα είχε προηγηθεί με 3-0 της Βαλένθια στο 54ο λεπτό, ωστόσο οι νυχτερίδες είχαν καταφέρει να σκοράρουν τέσσερα τέρματα και να πάρουν μία σπουδαία Νίκη μέσα στο Καμπ Νου.