Λιονέλ Μέσι: Το ιστορικό ντεμπούτο του με τη φανέλα της Παρί (Βίντεο)

Πέρασε αλλαγή στο 66ο λεπτό έναντι του Νεϊμάρ

Η 29η Αυγούστου του 2021 θα περάσει στην ιστορία ως μία υπέροχη ποδοσφαιρική βραδιά για την Παρί και τους φίλους της. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο επιβλήθηκε 2-0 της Ρεμς για την 4η αγωνιστική της Ligue 1 και έκανε το “4 στα 4”, σε ένα ματς που έλαμψε ο Κιλιάν Εμπαπέ που πέτυχε δύο γκολ και ο Λιονέλ Μέσι, που έγραψε τα πρώτα αγωνιστικά λεπτα με τη νεά του ομάδα μετά απο μία ολόκληρη ποδοσφαιρική ζωή στην Μπαρτσελόνα.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 66ο λεπτό (τρία λεπτά αφότου έκανε το 2-0 ο Γάλλος) αντί του Νεϊμάρ, με τους δύο παίκτες να αγκαλιάζονται και να προσφέρουν μία πολύ δυνατή στιγμή, ενώ στα λεπτά που αγωνίστηκε δεν μπόρεσε να έχει συμμετοχή σε γκολ ή ασίστ παρότι ήταν εξαιρετικά δραστήριος, με τους γηπεδούχους να τον αντιμετωπίζουν με υπέρ το δέον σκληρότητα.