La Liga: Πέρασε και από την Οσασούνα η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ακόμη και στις... μέτριες βραδιές της, ακόμα κι όταν δεν είναι στα "καλά" του ο Καρίμ Μπενζεμά

Η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ακόμη και στις… μέτριες βραδιές της, ακόμα κι όταν δεν είναι στα “καλά” του ο Καρίμ Μπενζεμά. Παρά το γεγονός ότι η Οσασούνα της έκανε “δύσκολη” τη ζωή στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 16η αγωνιστική, η “βασίλισσα” βρήκε τις λύσεις και έφυγε με νίκη 3-1, “καλπάζοντας” προς τον 35ο τίτλο της LaLiga στην Ιστορία της.

Κι όλα αυτά στο βράδυ που ο Μπενζεμά, νικήθηκε δύο φορές απ’ την άσπρη βούλα απ’ τον γκολκίπερ της Οσασούνα στο 52′ και στο 59′! Ο Αλάμπα έδωσε προβάδισμα στους Μαδριλένους στο 12′, με το Μπουντιμίρ να “απαντάει” ένα λεπτό αργότερα. Ο Ασένσιο στο 45′ έδωσε ξανά προβάδισμα στους “μερένχες” και ο Βάθκεθ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-1, στέλνοντας τη Ρεάλ στο +17 απ’ τη δεύτερη Ατλέτικο και στο +18 απ’ την Μπαρτσελόνα (δύο ματς λιγότερα) και τη Σεβίλλη (ένα ματς λιγότερο).