La Liga: Νέα ήττα για την Ατλέτικο Μαδρίτης

Η Ατλέτικο Μαδρίτης δεν λέει να ορθοποδήσει στο πρωτάθλημα, καθώς ηττήθηκε και από τη Γρανάδα, έχοντας 4 σερί ήττες

Η Ατλέτικο Μαδρίτης παρότι προηγήθηκε κόντρα στη Γρανάδα μόλις στο τρίτο λεπτό με γκολ του Φέλιξ κατάφερε να χάσει στο τέλος με 2-1 και βάσει της εικόνας της ακόμη και η τετράδα μοιάζει δύσκολη. Τέταρτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Σιμεόνε, που έμεινε στο -14 από την πρωτοπόρο Ρεάλ και δεν λέει να σηκώσει κεφάλι με τίποτα στη La Liga.

Όσον αφορά το ματς μόλις στο 3ο μόλις λεπτό ο Ζοάο Φέλιξ έκανε φοβερή ενέργεια και με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Ατλέτικο ενώ στο 6’ ο Κοντογκμπιά περιλάβε σωτήρια τον Σουάρεθ. Στο 17ο λεπτό ο Ματσίς έπιασε απίθανο σουτ έξω από την περιοχή κι έκανε το 1-1. Στο 32’ ο Μαξιμιάνο βγήκε και πρόλαβε τον Φέλιξ ενώ στο 44’ ο Πορτογάλος σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε.

Στο 50ο λεπτό η κεφαλιά του Ερμόσο πέρασε μόλις έξω ενώ σ το 56’ ο Τρίπιερ πρόλαβε σωτήρια τον Σουάρεθ και στο 61’ οι «ροχιμπλάνκος» είχαν δοκάρι με τον Φέλιξ. Όμως στο ίδιο λεπτό μετά από κόρνερ της Ατλέτικο, η Γρανάδα έβγαλε μαγική αντεπίθεση ο Σουάρεθ από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Μολίνα εξ επαφής πλάσαρε για το 2-1. Μάλιστα στο 80ο λεπτό ο Όμπλακ έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Σουάρεθ, ενώ στο 88’ ο Κούνια έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά.

Γρανάδα: Μαξιμιάνο, Άριας (46’ ΒίκτορΝτίαθ), ΧερμάνΣάντσεθ, Νέβα, Πουέρτας, Τορέντε, Μίγια, Ρουίθ (78’ Ετεκί), Μολίνα (78’ Μόντσου), Ματσίς (64’ Εσκουδέρο), Σουάρεθ (89’ Μπάκα)

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Τρίπιερ, Φελίπε, Ερμόσο, Κοντογκμπιά (66’ Ερέρα), Κόκε, Καρασκό (77’ Λόντι), Λεμάρ, ΝτεΠολ (66’ Κορέα), Σουάρες (66’ Κούνια), Φέλιξ