Η αποστολή του Ολυμπιακού για τη ρεβάνς με την Μακάμπι Χάιφα

Με βραδινή προπόνηση ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Ολυμπιακού για τον αυριανό (27/7, 22:00) «τελικό» με τη Μακάμπι Χάιφα

Με βραδινή προπόνηση ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Ολυμπιακού για τον αυριανό (27/7, 22:00) «τελικό» με τη Μακάμπι Χάιφα, που θα καθορίσει το μέλλον του πρωταθλητή Ελλάδας στο εφετινό Champions League.

Οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν ισόπαλοι 1-1 από το Ισραήλ δεχόμενοι την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με αναπάντεχο τρόπο, γι΄ αυτό και το μοναδικό αποτέλεσμα που τους δίνει πρόκριση (στο γ΄ προκριματικό γύρο) στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης είναι η νίκη.

Ισοπαλία με 0-0 θα οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση, καθώς έχει καταργηθεί ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, γι΄ αυτό η ελληνική ομάδα θα επιδιώξει να φτάσει σε σκορ πρόκρισης στα 90 λεπτά (συν τις καθυστερήσεις), αποφεύγοντας το έξτρα ημίωρο.

Μετά το τέλος της προπόνησης ο Πέδρο Μαρτίνς ανακοίνωσε την αποστολή, η οποία δεν περιλάμβανε κάποια έκπληξη.

Συγκεκριμένα, ο Πορτογάλος τεχνικός του Ολυμπιακού πήρε μαζί του 22 ποδοσφαιριστές, που είναι οι:

Αγκιμπού Καμαρά, Άβιλα, Μπουχαλάκης, Καρβάλιο, Σισέ, Ελ Αραμπί, Αμπουμπακάρ Καμαρά, Κανέ, Κούντε, Εμβιλά, Μαντί Καμαρά, Μανωλάς, Μασούρας, Ρέαμπτσιουκ, Παπαδούδης, Ραντζέλοβιτς, Τικίνιο, Παπασταθόπουλος, Τζολάκης, Βατσλίκ, Βαλμπουενά, Βρσάλικο, Ζινκερνάγκελ.