Champions League: Ηττήθηκε από την Μπάγερν η Μπαρτσελόνα – «Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει», λέει ο Τσάβι

Τι είπε ο Τσάβι

Την ήττα με 2-0 υπέστη η Μπαρτσελόνα από την Μπάγερν Μονάχου μέσα στο Μόναχο, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη επιστροφή του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο Μόναχο, μετά και τη μεταγραφή του στους Καταλανούς.

O τεχνικός των μπλαουγκράνα μίλησε μετά την ήττα με 2-0 από την Μπάγερν στο Μόναχο, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως η ομάδα του πλήρωσε τα λάθη της, παρόλο που ήταν καλύτερη στον αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Ήμασταν καλύτεροι. Κάναμε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπορείς να χάσεις τέτοιο παιχνίδι. Ήταν ημέρα νίκης, όχι ισοπαλίας. Είμαι νευριασμένος, το ματς είχε ξεφύγει στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους. Είμαι τσαντισμένος, δεν μου αρέσει να χάνω. Δεν μας αξίζει.

Ήμασταν καλύτεροι από την Μπάγερν. Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες. Οι μικρές λεπτομέρειες σε αγώνες Champions League κάνουμε τη διαφορά και τελικά πληρώνεις για αυτά τα λάθη.

Το μάθημα είναι να μην τα επαναλάβουμε. Δεν μπορεί να μας συμβεί από ένα κόρνερ, δεν μπορεί να συμβεί σε εμάς να μην ξέρουμε πώς να σταματήσουμε μια αντεπίθεση. Το έχουμε συζητήσει και το έχουμε δουλέψει.

Φεύγουμε με το 0-2 που δεν αντικατοπτρίζει όσα έγιναν στο γήπεδο. Το αποτέλεσμα είναι κακό, το πώς παίξαμε ήταν καλό. Τα λάθη πρέπει να ελαχιστοποιηθούν. Έλειπε η αποτελεσματικότητα. Είχαμε μια χρυσή ευκαιρία, έπρεπε να την εκμεταλλευτούμε».