Άρης – Ολυμπιακός 2-1: Τα πάνω – κάτω στο ντέρμπι

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο 15’ με τον Μασούρα, αλλά οι γηπεδούχοι σε τέσσερα λεπτά έφεραν τα πάνω-κάτω με τους Μαντσίνι (76’) και Πάλμα (80’) και πήραν τη νίκη με 2-1, στο ντεμπούτο του Αλαν Πάρντιου

Με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά (76’, 80’), ο Αρης έφερε τα πάνω κάτω στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και πήρε τη νίκη με 2-1, για την 5η αγωνιστική της Super League. Οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο 15’ με τον Μασούρα, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 76’ με τον Μαντσίνι και στο 80’ ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Λουίς Πάλμα.

Οι Πειραιώτες δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα, με τους γηπεδούχους, στο ντεμπούτο του Αλαν Πάρντιου στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο, να γυρίζουν τούμπα το παιχνίδι και να παίρνουν τη νίκη.

Ένα ματς στο οποίο αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τα ερυθρόλευκα ο Χάμες Ροντρίγκες, ο οποίος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα των πρωταθλητών, ενώ την πρώτη συμμετοχή με τα χρώματα του Ολυμπιακού κατέγραψε και ο Σεντρίκ Μπακαμπού, που μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.