ΑΕΚ: Φιλοξενείται από τη Ρέτζιο Εμίλια με στόχο τη πρώτη νίκη στο BCL

Ποιοι παίκτες της ιταλικής ομάδας ξεχωρίζουν

Μετά την ήττα στις λεπτομέρειες στην έδρα της Καρσίγιακα, η ΑΕΚ επιδιώκει να… ανοίξει λογαριασμό στο φετινό BCL.

Η ομάδα του Ηλία Καντζούρη αντιμετωπίζει στο «Palasport Giulio Bigi» την Ρέτζιο Εμίλια με στόχο την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

Οι Κάσιους Ρόμπερτσον, Μικέλε Βιτάλι και Νέιτ Ρίβερς αποτελούν τη δύναμη… πυρός της ιταλικής ομάδας, κάτι που απέδειξαν και στο ματς της πρεμιέρας, όταν και πέρασαν από την έδρα της Βόννης. Ο τεχνικός της; ΑΕΚ δεν αντιμετωπίζει προβλήματα και όπως είπε την παραμονή του αγώνα «ο αγώνας απαιτεί μεγάλα ενεργειακά αποθέματα και συνέπεια στην άμυνα για σαράντα λεπτά από μέρους μας. Θέλουμε να ελπίζουμε, ότι θα κάνουμε άλλο ένα βήμα μπροστά ως ομάδα και θα μπορέσουμε να επιβάλλουμε τον ρυθμό, που μας βολεύει μέσα στο παιχνίδι».

Το τζάμπολ του αγώνα θα δοθεί στις 21:30 και θα μεταδοθεί «ζωντανά» από το Cosmote Sport 4.

Πηγή: gazzetta.gr