Αποκαταστάθηκε η κυκλοφορία των οχημάτων στην οδό Σταδίου στο κέντρο της ΑΘήνας, καθώς ολοκληρώθηκε η συγκέντρωση διαμαρτυρίας που πραγματοποίησαν μέλη της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (ΠΟΕ-ΟΤΑ) έξω από το υπουργείο Εσωτερικών.
Βασικό αίτημα της απεργιακής κινητοποίησης, είναι η μονιμοποίηση όλων των υπαλλήλων που εργάζονται με επαναλαμβανόμενες συμβάσεις στους δήμους αλλά και η άμεση άρση της απαγόρευσης προσλήψεων μόνιμου προσωπικού «ώστε οι δήμοι να καλύψουν τα τεράστια κενά που αντιμετωπίζουν σε ανθρώπινο δυναμικό».
![dimoi-stadiou-poe](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-05-24/dimoi-stadiou-poe.png)